İçeriğe Atla Menüye Atla
 

Asma Sarkaçlar, barajlar, köprüler ve diğer yüksek binalar gibi büyük yapıların yatay yapısal hareketlerinin doğru ve uzun süreli izlenmesi için kullanılır.

Çelik telin üst ucu, gözlem altındaki yapıya sabitlenir. Alt uçtan asılmış bir ağırlık, bir yağ deposunda hareket etmekte serbesttir, yağ telin salınımlarını ıslatmaya hizmet eder. Tele göre yer değiştirmeler, portatif bir optik okuma birimi veya uzaktan okuma için otomatik bir x-y koordinatörü kullanılarak ölçülebilir. Her bir yükseklikteki yatay hareketin iki dikey bileşeninin okumalarını alarak, teller boyunca bir veya birkaç yükseklikte ölçümler yapılabilir.

Ters Sarkaç, asılı sarkaçla aynı ölçüm cihazlarını kullanır ve üst ucuna sabitlenmiş bir şamandıra ile yapının altındaki sabit zemine sabitlenmiş bir telden oluşur. Bir su deposunda hareket etmekte serbest olan şamandıra, teli gerginleştirir ve dikey tutar.

Toprak Araçlar otomatik Sarkaç Saati merkezi okuma açıklığı içinde bir sarkaç telin pozisyonunu belirlemek için Charge Coupled Device (CCD) diziler ve lazer diyotu yayıcılar kullanır. Hiçbir şekilde tel ile temas yapılmaz, ölçüm tamamen temassız olur. Okuma dizileri sıcaklık için otomatik olarak düzeltilir ve tüm okuma sarkaç teli hareket ettirmeye gerek kalmadan değiştirilebilir.

Okuma ünitesine kalıcı bir dijital ekran bağlanabilir ve x & y pozisyonunu saniyede 2 defa güncellenen milimetre cinsinden görüntüler. Okuma ayrıca bir RS485 ve hemen hemen her veri toplama sistemine dahil edilmesini sağlayan bir analog çıkışa sahiptir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ 

  • Ölçüm doğruluğu hassas jeodezik ölçüm ile elde edilenden daha büyük olabilir.
  • Tekrarlanan ve maliyetli anketler olmaksızın sık aralıklarla hareketler gözlemlenebilir.
  • Manuel veya otomatik okumalar mevcut
  • Sarkaçlı aletler basit ve uzun süreli kullanımda güvenilirdir

ÜRÜN AVANTAJLARI

  • Tekrarlanan ve maliyetli anketler olmaksızın sık aralıklarla hareketler gözlemlenebilir.
  • Uzun süreli kullanım için idealdir
  • X, Y ve Z hareketlerini okuyabilir